
nowi o tym, czy bezpiecznie po niej stąpamy. Lubimy chodzić w samych skarpetkach lub boso po niej. Trudno by było spokojnie po niej chodzić, gdyby co rusz na niej coś przeszkadzało, na przykład jakieś zadry w płytkach.
Cyklinowanie parkietu ma na celu wygodę i higienę domowników, o ile to cyklinowanie dotyczy mieszkania. Konserwuje ono zarazem i sprawia, że łatwiej dbać o nią na co dzień. Coraz częściej duże instytucje również inwestują w podłogi drewniane.
Układanie parkietu jest istotnym elementem estetycznej podłogi. Kolory płytek parkietowych, ich odcienie, dokładność i precyzja przy układaniu są wyzwaniem dla pracowników. Cenimy takie naturalne podłogi drewniane. Inwestujemy w nie pieniądze i z czasem okazuje się, że było warto. Mniej później przeznaczamy na środki czystości i na jej utrzymanie w dobrym stanie.
Można je układać na ogrzewaniu podłogowym
Podłogi drewniane to styl i elegancja ale przede wszystkim opcja, która służyć może przez pokolenia. Jest to zależne, od odpowiedniego przygotowania podłoża, jakości użytego materiału a także umiejętnej konserwacji i eksploatacji.
Podłogi drewniane mogą być położone w każdym pomieszczeniu - salonie, przedpokoju ale także w kuchni czy łazience. Można je układać na ogrzewaniu podłogowym, wtedy ważna jest odpowiednia grubość drewna, jego rodzaj i zabezpieczenie wierzchniej warstwy przed pękaniem. W tym przypadku zalecane jest woskowanie lub olejowanie. W pomieszczeniach ze zmiennymi temperaturami dobrze współpracuje drewno egzotyczne.
Takie podłogi najlepiej sprawdzą się jednak w pomieszczeniach o temperaturze 21 stopni Celsjusza. Największa różnica poziomów to 2 mm. Po zagruntowaniu powierzchni nadchodzi czas na układanie parkietu. O kierunku układania desek decydują wymiary pomieszczenia. Deski można mocować za pomocą kleju lub przy użyciu ukrytych gwoździ. Pomiędzy łączeniami z innymi rodzajami posadzek zostawia się szczeliny dylatacyjne. Następnym etapem jest szlifowanie, listwowanie i lakierowanie.
Podłogi drewniane co kilka lat trzeba poddać renowacji. Cyklinowanie parkietu ma na celu zdarcie wierzchniej powłoki drewna, by odsłonić świeżą, piękną fakturę i móc ją na nowo wykończyć preparatami ochronnymi.
Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć
Czy podłogi drewniane to dobre rozwiązanie? A ile kosztuje układanie parkietu? A ile trzeba zapłacić fachowcowi za cyklinowanie parkietu? To pytania, na które gros osób poszukuje odpowiedzi, bo nosi się z zamiarem zainwestowania w drewniane wykończenia swoich czterech ścian. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że to bardzo dobre rozwiązanie, bo chyba to wiadomo. Drewno jest materiałem, który ludzie wykorzystują od wieków i nic nie wskazuje na to, żeby go zaniechali. Wprawdzie mamy mnóstwo materiałów drewnopodobnych i zarazem tańszych, ale to nie to samo przecież co drewno. I tak np. powszechne stały się panele w naszych domach i mieszkaniach, ale wiele osób wymieniłoby je na drewniane podłogi i to bez dwóch zdań. Podłogi drewniane pięknie wyglądają, nigdy nie wychodzą z mody i są długowieczne. Jeśli taka podłoga nawet ulegnie po latach podniszczeniu, to wystarczy tylko ją wycyklinować, pomalować odpowiednimi lakierami i będzie jak nowa. I to nie jest żadna magia, to jest po prostu drewno.